اهمیت روغن هیدرولیک در دستگاه تزریق

زمانی که صحبت از بهره‌وری دستگاه تزریق پلاستیک به میان آید، به طور طبیعی انتخاب از میان گزینه‌های سخت‌افزاری موجود مسئله‌ایست اساسی: دستگاه تزریق تمام‌الکتریک، هیبریدی، هیدرولیکیِ مجهز به سروو موتور، هیدرولیکی مجهز به پمپ متغیر، و یا هیدرولیکیِ ساده. با این وجود، تغییر از شرایطی سخت‌افزاری به شرایطی دیگر مستلزم پذیرفتن هزینه‌های عجین‌شده با آن خواهد بود. در این میان، ممکن است جالب توجه باشد که با رعایت اصلی ساده می‌توان به کاهشی ۱۰ درصدی در مصرف انرژی دستگاه تزریق بدون کوچکترین تغییر سخت‌افزاری دست یافت: استفاده از روغن هیدرولیک باکیفیت.

در نمایشگاه بین‌المللی دوسلدورف در اکتبر ۲۰۱۶، شرکت آلمانی اوونیک نتایج تحقیقات خود بر روی روغن هیدرولیک بهینه‌شده‌ی دایناویس (Dynavis) را انتشار داد. در مقایسه با روغن هیدرولیک معمولی، استفاده از روغن ذکر شده کاهش مصرف انرژیِ ۶ تا ۱۰ درصدی را در پی داشته است.

به طور کلی، بهره‌وریِ حداکثری تجهیزات هیدرولیکی زمانی رخ خواهد داد که روغن هیدرولیک در محدوده‌ی دماییِ مشخصی حفظ گردد. روغن‌های ساخته شده بر مبنای فن‌آوری دایناویس در حقیقت این بازه‌ی دمایی را افزایش داده و در نتیجه در بهره‌وری دستگاه تزریق تأثیری مستقیم خواهند داشت.

این روغن هیدرولیک اصلاح شده در دمای پایین به خوبی به جریان افتاده و همچنین در دمای بالا قادر به حفظ ویسکوزیته‌ی خود خواهد بود. زمانی که از چنین روغنی در دستگاه تزریق پلاستیک استفاده شود، دستگاه به نیروی راه‌اندازی کمتری نیاز داشته و نیز روغن هیدرولیک حداکثر حرارت پایین‌تری را متحمل خواهد شد. پیش از این، روغن‌های ساخته شده بر مبنای این فن‌آوری، تنها در تجهیزات ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. اکنون شرکت‌هایی چند در سرتاسر دنیا تحت لیسانس فن‌آوری دایناویس روغن‌های هیدرولیک خود را به مشتریان عرضه می‌کنند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.